O biegu

Bieg Soczewka

W jesiennej scenerii jeziora i lasów w Soczewce odbywa się co roku jeden z najstarszych w Polsce „Bieg Soczewka”.

Organizatorem Biegu Soczewka jest Płockie TKKF.

Pierwsza edycja Biegu odbyła się 26 września 1981 roku jej zwycięzcą został Mirosław Bugaj z Olimpii Poznań. Późniejszymi zwycięzcami biegu byli doskonale znani w świecie lekkiej atletyki tacy zawodnicy jak Wojciech Więckowski, Sławomir Kąpiński jak również Mariusz Giżyński który wygrywał bieg najwięcej razy.

Rekordzistą w ilości występów w Biegu Soczewka jest doskonale znany jako zawodnik z regionu Płockiego Pan Zbigniew Jeziórski. Poza nim najwierniejszymi uczestnikami są Stanisław Dymek – jeden z założycieli Biegu i Krzysztof Alabrudziński.

W ciągu ponad 40 lat trasa przeszła kilka zmian. Podczas pierwszej edycji trasa wiodła wokół jeziora, później z Płocka do Soczewki szosą nr 62. Później jej kierunek został odwrócony i zawodnicy ścigali się z Soczewki w Płockiej Stoczni Rzecznej. Dwie edycje zawodnicy pokonywali nadwiślańskim wałem z Soczewki do Płocka.

Później biegano z Soczewki do Sędenia i z powrotem. Od 2008 roku do dziś zawodnicy ścigają się pokonując dwa okrążenia dookoła jeziora Soczewka. Jest to piekna, zapierająca dech w piersiach przełajowa trasa, ze względu na widoki i skalę trudności.

W naszej imprezie sportowej każdy znajdzie coś dla siebie.

Bieg główny na dystansie 11,6 km
Bieg na dystansie 5,8 km
Biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach 60, 200 i 400 metrów.
Marsz Nordic Walking na dystansie 5,8 km
Zapraszamy!