19 Mar

Mariusz Giżyński złotym medalistą 14. Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Masters w krossie dystansie 8km w kategorii M40!

19 marca 2024 r. w trzecim dniu 14. Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Masters reprezentant naszego klubu Mariusz Giżyński wystartował w konkurencji w kross na dystansie 8km. Na bardzo wymagającej trasie Mariusz osiągnął wynik 26:49 wyprzedzając kolejnego reprezentanta Polski Kamila Makosia o 3 sekundy. Po kolejnych 21 sekundach do mety dobiegł reprezentant Niemiec Christian Wiese.

1241779GIŻYŃSKI MariuszM40Polska26:49
Dodatkowo reprezentacja Polski zdobyła drużynowo złoty medal, drugie miejsce zdobyli Niemcy a najniższy stopień podium zajęli reprezentanci Hiszpanii.
Gratulacje!

Wyjazd do Torunia na 14. Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters został dofinansowany ze środków MIASTA PŁOCK