2 kwietnia odbyła się 44 edycja Maratonu w Dębnie oraz VII Pabianicki Półmaraton. W obu tych imprezach wzięli udział nasi zawodnicy.

Na maratońskiej trasie w Dębnie rewelacyjnie pobiegł Marek Zych ustanawiając swój nowy rekord życiowy, który od teraz wynosi 2:45.28! Wynik ten dał Markowi wysokie 21 miejsce w klasyfikacji generalnej i 4 miejsce w kategorii wiekowej M20.

Poza Markiem Maraton Dębno ukończył powracający po kontuzji kolana Przemek Giżyński kończąc bieg z wynikiem 3:22.09. Był to dla niego 24 maraton.

Biegu w Dębnie nie ukończyła Karolina schodząc z trasy na 22 kilometrze.

W Półmaratonie Pabianickim reprezentowali nas Marcin Stańczak i Jacek Żołek. Marcin, dla którego start w Pabianicach był etapem przygotowań do Orlen Warsaw Marathon ukończył bieg na 21 miejscu z planowym wynikiem 1:19.52, natomiast Jacek uplasował się na 138 miejscu z wynikiem 1:33.25.