W biegu na szczyt Jaworzyny Krynickiej rozgrywanym w ramach Festiwalu Biegowego w Krynicy, 5 miejsce w kategorii kobiet, a drugie w kategorii K-30 z czasem 28:21 zajęła Karolina Giżyńska.

Dystans, który mieli do pokonania zawodnicy to tylko albo aż 2,6 km o profilu:
Start: 558 m npm
Meta: 1114 m npm

W biegu wystartowało 85 zawodników w tym 23 kobiety.

Najszybszym zawodnikiem okazał się Andrzej Długosz z Rytra pokonując dystans w czasie 16:21, natomiast wśród kobiet najszybszą okazała się Izabela Zatorska z Wrocanka, która wbiegła na Jaworzynę w czasie 20:39.

Komentarz Karoliny: "Do ostatniej chwili ważył się mój start w tym biegu. Pierwotnie miałam wystartować tylko w dziesiątce Taurona ale na dzień przed startem podjęłam decyzję, że jednak pobiegnę na Jaworzynę a może nawet zaliczę dwa biegi w jednym dniu.... Tak naprawdę nie wiedziałam na co się porywam. W biegach górskich nigdy nie startowałam ba nawet specjalnie do nich nie trenowałam. Ot taka przygoda. Respekt przed górami poczułam w momencie startu ale wyszłam z założenia, że jakoś to będzie. Moim celem na ten dzień było w miarę możliwości szybko wbiec, przedostać się w dół i zdążyć na dziesiątkę Taurona, a międzyczasie się nie zajechać i nie złapać żadnej kontuzji. I to zostało zrealizowane. A mój występ? Oceniam na super przygodę, którą z pewnością jeszcze powtórzę bo nie o czas tu chodziło tylko o zdobycie Jaworzyny!".

Najbliższe starty

Nasi partnerzy

Kontakt

 

Gdzie jesteśmy

Galeria