10.09.2011 roku na godzinę 12.00 zaplanowany został start Biegu „ Życiowa Dziesiątka Taurona". Dla śmiałków, którzy o godzinie 10.00 zmagali się z dystansem Jaworzyny Krynickiej był to nie lada sprawdzian swoich możliwości i umiejętności, a dodać należy iż jedyną odważną płocczanką , która zdecydowała się na ten krok była Karolina Giżyńska. Ponadto w biegu tym wystartowała również Sylwia Rzymska oraz Przemysław Giżyński.

Bieg Taurona to nietypowy bieg. Jego wyjątkowość polega na tym że cała jego trasa biegnie w dół z Krynicy-Zdroju do Muszyny. Zawodnicy startują sprzed Starego Domu Zdrojowego w Krynicy-Zdroju, który położony jest na wysokości 558 m n.p.m. a finiszują na rynku w Muszynie, który położony jest na wysokości 430 m n.p.m.

Tegorocznym zwycięzcą biegu został Martin Mukule Muia, który pokonał dystans 10 km w czasie 28:05, a najszybszą kobietą okazała się Aleksandra Jawor z Częstochowy.

Wyniki Płocczan:

• Giżyński Przemysław 32:53 (open 12 miejsce , wśród mężczyzn 12 miejsce, w kategorii wiekowej M-20/ 10 miejsce)
  • Giżyńska Karolina 43:50 (open – 217 miejsce, wśród kobiet 18 miejsce , w kategorii wiekowej K-20/ 11 miejsce)
  • Rzymska Sylwia: 47:01 (open – 318, wśród kobiet – 36 miejsce, w kategorii wiekowej K-20 / 22 miejsce)