6 czerwca 2010 roku czworo reprezentantów Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Płocku wystartowało w XIV Mistrzostwach Polski Weteranów w Półmaratonie odbywających się w Murowanej Goślinie.

Wyjazd zawodników był finansowany z funduszy uzyskanych w ramach projektu „ Szkolenie zawodników TKKF poprzez udział w zawodach i obozach sportowych".

W Murowanej Goślinie to niedzielne przedpołudnie podporządkowane było świętu biegających weteranów, czyli osób które ukończyły 35-ty rok życia.

Na starcie stawiło się grono biegaczy z całej Polski by walczyć o trofea i nagrody oraz palmę pierwszeństwa i tytuł Mistrza Polski Weteranów.

Uroczyste otwarcie zakończył wystrzał startera około godziny10-tej. Już wtedy temperatura oscylowała w granicach 24-25 stopni Celcjusza, na niebie nie było ani jednej chmurki zwiastującej ochłodzenie, bądź opad deszczu . Każdy z uczestników zdawał sobie sprawę, że na trasie zmagać się będzie nie tylko z rywalami ale i z pogodą, która nie sprzyjała ekstremalnemu wysiłkowi jakiego doświadczyli na trasie biegu. Dobrze, że organizator imprezy dostosował do aury ilość punktów odświeżania - co 2,5 km

Trasa okazała się dość wymagająca, była kręta z długimi, lecz łagodnymi podbiegami i zbiegami. Wzdłuż trasy doping zapewniali okoliczni mieszkańcy.

Zawodnicy uczestniczący w zawodach:

1. Wojciech Więckowski

2. Zofia Chądzyńska

3. Jacek Żółtowski

4. Krzysztof Alabrudziński

Bieg ukończyło 167 zawodników.

Dystans 21 kilometrów i 97 metrów na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej biegu ukończył z czasem 01:16:35

Wojciech Więckowski zdobywając złoty medal w kategorii wiekowej mężczyzn M-45.

Zofia Chądzyńska zdobyła medal brązowy w kategorii kobiet K-45 i 60 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw.

Jacek Żółtowski ukończył bieg na 35 pozycji w klasyfikacji generalnej i 12 miejscu w kategorii wiekowej M-35.

Krzysztof Alabrudziński ukończył bieg na 50 pozycji w klasyfikacji generalnej i 6 miejscu w kategorii wiekowej M-50.