28 sierpnia w Korbielowie odbyły się dwie mistrzowskie imprezy w biegach górskich. Były to Mistrzostwa Polski WETERANÓW oraz Mistrzostwa Świata MASTERS - w biegach górskich.

W obu tych imprezach nie zabrakło reprezentantów Płocka [Wojcicech Więckowski, Stefan Piekut].

Ponad 600 zawodników rywalizowało na dystansie 8km o przewyższeniu +917m. Start usytuowany był Korbielowie na wysokości 600m npm, meta na Pilsku, na wysokości 1538m npm.

W biegu na Pilsko Wojcicech Więckowski zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Weteranów. W klasyfikacji generalnej zajął VI m-ce. Tuż za nim finiszował syn Mateusz, który generalnie zajął IX m-ce [V m-ce w kat. M20].

Bardzo duży sukces odniósł jedyny reprezentant Płocka w Mistrzostwach Świata Masters w Biegach Górskich Stefan Piekut, który na bardzo trudnej trasie zajął, w swojej kategorii wiekowej M55 32 miejsce. Wynik 1:05,59 dał panu Stefanowi 10 m-ce wśród Polaków sklasyfikowanych w Mistrzostwach Polski Weteranów.

Wyniki naszych reprezentantów świadczą o tym, żw biegacze z "nizin" mogą udanie rywalizować z "góralami".