W XX Międzynarodowym Półmaratonie w Pile (Mistrzostwa Polski w półmaratonie) wystartowała czwórka płockich zawodników. Dobrą formę pokazał prezes klubu Przemysław Giżyński. Zajął wysokie 13 miejsce, uzyskując czas 1h12'03", wyrównując rekord życiowy.

W swojej kategorii wiekowej Przemysław zajął pechowe, ale świetne 4 miejsce.

Dobrą formę przed maratonem pokazali także: Jacek Żółtowski (1h26'47", 171 miejsce OPEN, 22 w kat. M-40), Piotr Dembkowski (1h30'40" – rekord życiowy o 3 minuty, 283 miejsce OPEN, 52 w kat. M-40) oraz Karolina Giżyńska (1h40'32', 648 miejsce w OPEN, 15 w K-20).

Równie dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy w Sochaczewie. Niezawodny Wojtek Więckowski zajął 3 miejsce w generalce i pierwsze w kategorii. Uzyskał rewelacyjny czas 1h14'13" pomimo, że wystartował 30 sekund po wystrzale startera. Jednak już po 2 km dogonił grupę prowadzącą.

Tradycyjnie w czołówce uplasował się Artur Kamiński, który zajął 8 miejsce w generalce oraz 4 w kategorii M-30 (czas 1h17'09"). Również Sebastian Dymek zajął 4 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wynik 1h22'40" pozwolił mu na zajęcie 15 miejsca w generalce.

Jak zwykle z dobrej strony pokazał się Edmund Stańczak, który zajął w swojej kategorii 5 miejsce z dobrym czasem 1h32'32".

Udany powrót na biegowe po kontuzji trasy zaliczył Stefan Piekut. W silnej kategorii M-50 zajął 7 miejscem z czasem 1h35'16".

Rewelacją okazał się start Zofii Chądzyńskiej. Nasza zawodniczka była 3 w generalce, zwyciężyła swoją kategorię i wykręciła świetny czas 1h35'21". W grupie ze Stefanem i Zosią przybiegł Paweł Wołos, który zajął 22 miejsce w swojej kategorii M-40 (73 w OPEN). Na mecie sędziowie zmierzyli Pawłowi czas 1h35'31".

Śmiało można stwierdzić, że wszyscy zawodnicy TKKF pobiegli w niedzielę na miarę swoich możliwości. Wyniki z półmaratonów zapowiadają niezłe emocje 26 września. Nasi zawodnicy wystąpią w maratonach w dwóch europejskich stolicach.

W Berlinie z dystansem 42195 metrów zmierza się Przemysław Giżyński, Karolina Giżyńska, Zofia Chądzyńska, Paweł Wołos, Stanisław Dymek, Waldemar Gieres, Ireneusz Bedyk, Dariusz Misztela, Edmund Stańczak i Jacek Żółtowski. Natomiast w Warszawie o rekordy życiowe będą walczyć Piotr Dembkowski i Sebastian Dymek.