W niedzielę 10 października w Soczewce przy jeziorze miłośnicy przyrody, ruchu na świeżym powietrzu, amatorzy biegania, chodzenia [Nordic Walking] oraz dobrej zabawy spotkali się na XXX Biegu Soczewka.

Na starcie stawiły się całe rodziny, pierwsze biegi – dla dzieci – miały miejsce między 10.30 a 11.15. Wzdłuż trasy ustawili się kibice, by dopingować młodych lekkoatletów. Aura również sprzyjała, było słonecznie i z każdą chwilą coraz cieplej, krótko mówiąc i po prostu - piękna polska jesień.

Maluchy do lat sześciu biegły dystans 100m. Kiedy tak stały gromadką na linii startu, z wyrazem skupienia na buziach oczekując na wystrzał startera, trudno było się oprzeć myśli, czy są wśród nich następcy byłych lub obecnych mistrzów sportu, chodziarza Roberta Korzeniowskiego, czy Marcina Lewandowskiego – Mistrza Europy z Barcelony 2010 na 800 metrów, czy Mariusza Giżyńskiego – dwunastego maratończyka Europy również z Barcelony 2010, który wystartował w biegu głównym zawodów. Miejmy nadzieję że tak.

 

W gronie siedemnaściorga sześciolatków najszybsi okazali się, KRAKOWIAK WIKTORIA wśród dziewczynek, MIKOŁAJEWSKI PAWEŁ wśród chłopców.

1. Mikołajewski Paweł

2. Parzuch Kacper

3. Pawłowski Tomasz

 

1. Krakowiak Wiktoria

2. Dobrzeniak Aleksandra

3. Pawłowska Anna

 

Osiemnaścioro dzieci w przedziale 7-11 lat pobiegło 500m, chwilę po tym, jak zakończył się pierwszy wyścig. Triumfowali EGZEMBERG VIKTORIA i KUBIT MARCIN.

1. Kubit Marcin

2. Szczutowski Adrian

3. Zglinicki Igor

 

1. Viktoria Egzemberg

2. Popławska Dorota

3. Wodeńko Dominika

 

Bieg młodzieżowy zgromadził na starcie 24 uczestników i uczestniczek wśród których - po zaciętym pojedynku i przebiegnięciu 1000 metrów – na linii mety pierwsi zameldowali się, MURASZEWSKA DOMINIKA wśród dziewczynek i POCZWARDOWSKI RADOSŁAW wśród chłopców.

1. Poczwardowski Radosław

2. Mendrala Wojciech

3. Giżyński Dminik

 

1. Muraszewska Dominika

2. Budnicka Justyna

3. Kralska Joanna

W biegach dziecięcych i młodzieżowym, w sumie wzięło udział 59-cioro uczestników.

Najbliższe starty

Nasi partnerzy

Kontakt

 

Gdzie jesteśmy

Galeria