W pięknej, jesiennej scenerii jeziora i lasów w Soczewce odbywa się co roku jeden z najstarszych biegów w Polsce „Bieg Soczewka”.

Organizatorem Biegu Soczewka jest TKKF Płock.

Pierwsza edycja Biegu odbyła się 26 września 1981 roku a jej zwycięzcą został Mirosław Bugaj z Olimpii Poznań. Późniejszymi zwycięzcami biegu byli doskonale znani w świecie lekkiej atletyki tacy zawodnicy jak Wojciech Więckowski, Sławomir Kąpiński jak również Mariusz Giżyński który wygrywał bieg najwięcej razy.

Rekordzistą w ilości występów w Biegu Soczewka jest doskonale znany zawodnikom z regionu Płockiego Pan Zbigniew Jeziórski. Poza nim najwierniejszymi uczestnikami są Stanisław Dymek - jeden z założycieli Biegu i Krzysztof Alabrudziński.

W ciągu ponad 40 lat istnienia zawodów trasa biegu była kilka razy zmieniana. Trasa pierwszej edycji wiodła z Płocka do Soczewki biegnąc szosą nr 62. Później jej kierunek został odwrócony i zawodnicy ścigali się z Soczewki do Płockiej Stoczni Rzecznej. Dwie edycje zawodnicy pokonywali nadwiślańskim wałem z Soczewki do Płocka.

Następnie na krótko biegano z Soczewki do Sędenia i z powrotem. Od 2008 roku do dziś zawodnicy ścigają się pokonując dwa okrążenia dookoła jeziora Soczewka. Bez wątpienia zapierająca dech w piersiach przełajowa trasa, ze względu na widoki i skalę trudności stanowi duży atut imprezy i przypadła do gustu miłośnikom biegania.

W naszej imprezie sportowej każdy znajdzie coś dla siebie.

  • Bieg główny na dystansie 11,6 km
  • Bieg na dystansie 5,8 km
  • Biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach 100 i 500 metrów.
  • Marsz Nordic Walking na dystansie 5,8 km

Zapraszamy!

 

 

 

 

Najbliższe starty

Nasi partnerzy

Kontakt

 

Gdzie jesteśmy

Galeria