Instrukcja bezpieczeństwa sanitarnego

 Jej przestrzeganie jest warunkiem bezpiecznego przeprowadzenia 40. Biegu Soczewka w sytuacji trwającej Pandemii COVID-19.

Ze względu na Wasze bezpieczeństwo wprowadzamy jedną zmianę w harmonogramie imprezy.

Start biegów dla dorosłych podzielony zostanie na dwie fale.

  • Godzina 10:55 - ustawienie na starcie zawodników na dystansie 5,8 km
  • Godzina 11:00 START biegu na dystansie 5,8 km
  • Godzina 11:05 nastąpi wprowadzenie zawodników z dystansu 11,6 km oraz Marszu Nordic Walking
  • Godzina 11:10 START biegu na dystansie 11,6 km i Marszu Nordic Walking

 Biuro Zawodów

Biuro zawodów biegów na dystansach 11,6 km, 5,8 km i Marszu Nordic Walking będzie mieściło się w Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym Mazowsze w Soczewce (sala nr 4). Czynne: 12 września, godz. 8:45 – 10:30.

Biuro zawodów biegów dla dzieci będzie mieściło się w namiocie ustawionym na terenie zielonym w Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym Mazowsze w Soczewce. Czynne: 12 września, godz. 8:45 – 9:45,

W biurze zawodów z uwagi na zmniejszony dystans społeczny obowiązuje wszystkich zawodników zakrycie ust i nosa, oraz dezynfekcja dłoni. Po wejściu do biura zawodów w celu odbioru numeru startowego należy podpisać kartę zgłoszeniową. Każdy z zawodników otrzyma bezzwrotny okolicznościowy długopis, którym podpisze kartę zgłoszeniową. Po odebraniu numeru startowego należy bezzwłocznie opuścić biuro zawodów.

Strefa startu  

W strefie startu (teren w promieniu 50 metrów od bramy startowej) z uwagi na zmniejszony dystans społeczny obowiązuje wszystkich zawodników zakrycie ust i nosa. Po opuszczeniu strefy będzie można już usta i nos odsłonić. Prosimy aby w strefie startów wszystkich dystansów przebywali tylko zawodnicy oraz obsługa zawodów. Do strefy startu wchodzimy maksymalnie do 5 minut przed godziną startu biegu.

Punt żywieniowy

Każdy z zawodników kończący bieg oddając zwrotny numer startowy w namiocie ustawionym około 20 metrów na bramą mety otrzyma okolicznościową torbę w której znajdował się będzie napój, owoc oraz słodka przekąska.

Meta zawodów

Meta zlokalizowana jest w tym samym miejscu co start. Po przekroczeniu linii mety każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal oraz skierowany zostanie do namiotu - punktu żywieniowego. Po przekroczeniu linii mety obowiązuje zakrycie ust i nosa. Nakaz nie obowiązuje w przypadku możliwego utrzymania dystansu społecznego.

Dekoracja zwycięzców

Dekoracja odbędzie się o godzinie 13:00 na trenie zielonym w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Mazowsze. W przypadku braku możliwości utrzymania odpowiedniego dystansu społecznego obowiązuje wszystkich zawodników zakrycie ust i nosa.  

Kibice

Nie przewidujemy wstępu kibiców i osób towarzyszących zawodnikom do biura zawodów oraz strefy startu i mety. Kibice mogą swobodnie ustawiać się wzdłuż trasy biegu zachowując obowiązujący dystans społeczny.

Strefa sanitarna

Będziecie mogli korzystać z toalet Toi Toi ustawionych w pobliżu strefy startu/mety.

Parkingi

Polecamy duży parking przy Kościele i cmentarzu w Soczewce około 100 metrów od strefy startu/mety.

Najbliższe starty

Nasi partnerzy

Kontakt

 

Gdzie jesteśmy

Galeria